EN BOOST JE MOOD
Prikkel je zintuigen met geur
Dat geur voor een intense belevenis kan zorgen, wisten we al. Maar wist je ook dat je humeur kan stimuleren met geur? Robijn introduceert nieuwe wasparfums, die tot vijftien keer meer geur geven dan het gebruik van wasmiddel alleen. Een geschikte aanwinst om je humeur een boost te geven in het najaar, meldt geurexpert Tanja Deurloo. Zo kunnen de juiste aroma’s een stimulerende werking hebben op ons brein.

Van ontspanning tot verkwikking: volgens parfumontwerper en geurexpert Tanja Deurloo hebben aroma’s een stimulerende werking op onze stemming. Deurloo: ‘Ons reukvermogen is ons meest emotionele en krachtige zintuig. Het is zo krachtig omdat ons reukzintuig (als enige zintuig) direct verbonden is met ons limbisch stelsel, ook wel ‘oerhersenen’ of ‘reptielenbrein’ genoemd. In dit deel van de hersenen nestelen onze herinneringen en emoties. Zo kan het dat verschillende geuren een verschillende associatie en stemming oproepen.’
Deurloo vervolgt: ‘Associaties met geur zitten diep in ons brein gegrift. Niet verwonderlijk dus dat geuren onze stemming zo kunnen beïnvloeden. Ook de ambiance van ons huis kan door de juiste geuren worden ingekleurd. Dit gebeurt heel onbewust, dit hebben we niet direct door. De kracht van geur wordt daarom nog weleens onderschat, terwijl de werking juíst heel effectief is, en een makkelijk middel om in te zetten in tijden dat ons humeur wel een boost kan gebruiken!’
LEES OOK: ALS JE HAAR MAAR GOED RUIKT!
Parfum paradijs
De drie nieuwe wasparfums – Robijn Tropical, Robijn Spa Sensation en Robijn Paradise Secret – beleven? Dat kan bij Robijn’s Parfum Paradijs, een pop-up attractie in het Transformatorhuis op het Westergasterrein in Amsterdam. Op 2 en 3 november ervaar je hier de kracht van geur in combinatie met licht en geluid. Entree van Robijn’s Parfum Paradijs is kosteloos én alle voorbijgangers kunnen aansluitend een gratis Robijn wasparfum ontvangen (zolang de voorraad strekt). De experience is toegankelijk voor alle leeftijden vanaf 4 jaar, tussen 11 uur en 16 uur en duurt 15 minuten.
