Dick Middelweerd
Sterrenchef aan de keukentafel
Een maaltijd met een Michelinster-allure, zonder reservering, dresscode of uren in de keuken. Tweevoudig Michelinsterrenchef Dick Middelweerd van De Treeswijkhoeve ontwikkelde samen met de Marqt-keuken twee verse maaltijden voor Ekoplaza. Vanaf vandaag staan ze in de koeling.
Soms heb je zin om jezelf op iets lekkers te trakteren, maar ontbreekt het simpelweg aan tijd om uitgebreid te koken. Precies voor die avonden zijn er nu twee nieuwe gerechten van chef Dick Middelweerd. De chef van De Treeswijkhoeve, bekroond met twee Michelinsterren, bracht zijn signatuur naar de keuken van Marqt en ontwikkelde daar twee groenterijke maaltijden voor thuis.
Middelweerd staat bekend om zijn keuken waarin Nederlandse seizoensproducten samenkomen met invloeden uit onder meer Azië. Die combinatie proef je terug in de twee gerechten: uitgesproken, kruidig en rijk aan groenten en plantaardige eiwitten. Geen ingewikkeld recept op het aanrecht, maar een verse maaltijd die alleen nog even hoeft te worden opgewarmd.
Linzen, kokos en een beetje pit
De eerste is een romige linzen-kokoscurry met zwarte Beluga-linzen, zoete aardappel en wortel. Daar komen geroosterde bimi, cashewnoten en ingelegde zoetzure bloemkool bij. De frisse, licht pittige saus met munt, basilicum, yoghurt en groene peper maakt het geheel af. Leuk detail: de saus is geïnspireerd op een recept van een voormalige chef uit India dat nog altijd op het menu van De Treeswijkhoeve staat.
Japanse smaken
Liever Japans? Dan is er de miso-aubergine met gemarineerde tofu. De aubergine wordt gestoofd met miso, gember en soja en gecombineerd met tofu, shiitake en edamame. Daarbij komt kruidige Japanse basmatirijst met rijstazijn, mirin en sesamolie, afgewerkt met ingelegde gember. Het gerecht is volledig plantaardig en laat meteen zien waar Middelweerds liefde voor de Japanse keuken vandaan komt.
De maaltijden worden dagelijks vers bereid door de koks van de Marqt-keuken en zijn vanaf 30 september verkrijgbaar bij Ekoplaza. Beide porties zijn 450 gram en kosten €10,95.
Zo haal je dus een klein beetje restaurantgevoel in huis, zonder eerst weken vooruit te reserveren. Tafel dekken, maaltijd opwarmen en klaar.




